Не роби так! Помилки в оформленні дизайну освітлення інтер'єру

09.06.2020 Светодизайн є невід'ємною частиною оформлення інтер'єру. Він вимагає грамотного проектування і правильного підбору освітлювального обладнання для вирішення відразу трьох важливих завдань.
Перша з них - це освітлення того чи іншого приміщення або окремої функціональної зони.
Друга - створення повної гармонії, привернення уваги стороннього спостерігача, створення акценту на певних предметах інтер'єру. Тобто, естетична складова.
Нарешті, третє завдання - емоційна. При грамотному її вирішенні освітлення буде створювати позитивний настрій.


В ідеалі дизайн освітлення повинен розроблятися спеціально навченими професіоналами, які не тільки відмінно розбираються в новинках і без праці можуть підібрати обладнання для вирішення всіх згаданих вище завдань, а й розуміють різні дизайнерські нюанси. Але якщо ви з яких-небудь причин не хочете вдаватися до допомоги фахівців, постарайтеся як мінімум не допускати помилок. Яким і присвячена ця стаття.


Вирішуємо проблему з недостатнім освітленням

Багато власників квартир і приватних будинків по-старому висвітлюють приміщення однією люстрою, яка зазвичай розміщується посередині стелі. Ось тільки працює це рішення лише в невеликих кімнатах. У просторій же вітальні або спальні ви відразу ж зіткнетеся з такими проблемами:
Саме тому в просторому приміщенні краще комбінувати кілька різновидів світильників або доповнювати з їх допомогою все ту ж люстру.


Надмірне освітлення - це теж погано

Вище ми порекомендували поєднувати кілька видів світильників для створення достатнього освітлення. Однак тут головне не перестаратися. Якщо на додаток клюстре ви купуєте кілька настінних бра, вбудовуєте світлодіодні прилади в стелю і меблі, а до всього цього додаєте ще й настільну лампу, існує високий ризик створити в кімнаті гнітючу і тужливу атмосферу.

Грамотний светодизайн - це вміння максимально точно розрахувати потреби в освітленні і задовольнити їх в потрібному обсязі. Саме тому можна порадити звернутися до фахівців, а не намагатися вирішити проблему з недостатнім або надлишковим світлом своїми силами.Ігнорування колірної температури

Одним з найважливіших критеріїв правильного дизайну освітлення інтер'єру є колірна температура ламп. Запам'ятайте наступне правило - в межах однієї кімнати вона обов'язково повинна бути однаковою. Намагаючись комбінувати «холодні» прилади, що випромінюють блакитне світло, і «теплі» пристрою, ви автоматично позбавляєте систему освітлення естетичності.

Мало того, необхідно подбати ще й про те, щоб в двох сусідніх приміщеннях колірна температура також була хоча б приблизно однаковою.
Причина проста - якщо крізь відчинені двері між кімнатами буде пробиватися світло з іншими характеристиками, це відразу ж викличе відчуття дисбалансу.


Неправильне розташування обладнання

Недостатньо грамотно підібрати освітлювальні прилади. Їх потрібно ще і розмістити таким чином, щоб світло максимально відповідав вашим потребам. Значення мають найрізноманітніші деталі - висота стель і використані в інтер'єрі предмети меблів, матеріали оздоблення стін, будь-які елементи декору, габарити, потужність і інші технічні характеристики самих люстр і світильників.

Розмістити обладнання у відповідності з усіма цими тонкощами досить складно, тому допомога фахівців точно буде не зайвою.

Повернення до списку