Тренди в дизайні внутрішнього освітлення 2022

08.06.2020 Дизайн освітлення постійно змінюється точно так же, як і оформлення інших важливих елементів інтер'єру. До основних причин цього відноситься не тільки прагнення людини до різноманітності, але і постійний розвиток технологій. Які дозволяють створювати все нові і нові освітлювальні прилади, істотно перевершують все, що використовувалося раніше, і за зовнішнім виглядом, і за функціональністю.


У даній статті ми розглянемо основні тренди в дизайні внутрішнього освітлення 2022 року. Все, що ви знайдете нижче - це результат аналізу найоригінальніших рішень року минулого, а також припущення, засновані на великому досвіді роботи з інтер'єрним освітлювальним обладнанням.


Мінімалізм як і раніше в ціні

Прагнення до мінімалізму, яке спостерігалося в попередні роки, нікуди не зникло. Надмірні прикрашення в дизайні освітлювальних приладів продовжують втрачати популярність у власників міських квартир і заміських будинків. Набагато більш затребуваними стають максимально прості і по конструкції, і по оформленню прилади, які ідеально вписуються практично в будь-які сучасні дизайнерські стилі.


Глянець змінюється матовою обробкою

Зовсім ще недавно еталоном краси будь-якого освітлювального приладу вважалися блискучі глянсові поверхні, що відбивають світло і навколишні предмети. Сьогодні ситуація змінилася. Зовсім відмовлятися від блиску ніхто не збирається, проте використовується він значно скромніше, ніж раніше. Навіть дорогі матеріали такі, як золото, застосовуються з обережністю і в переважній більшості випадків лише розбавляють собою кілька нудні, але вельми привабливі чорно-білі схеми.


Віддаєте перевагу впадають в очі гламурні рішення? Ніяких проблем! Але якщо ви хочете, щоб дизайн освітлення відповідав самим модним тенденціям, використовувати яскраві екстравагантні композиції краще максимально тонко і стримано.


Правильні геометричні форми

Уже кілька років дизайнери, які розробляють оригінальні стилі оформлення внутрішнього освітлення, віддають перевагу освітлювальних приладів, що підкоряється точним і суворим правилам геометрії. Пристрої круглої, квадратної, прямокутної і навіть шестикутної форми повністю відповідають вимогам до мінімалістичному дизайну, а також відмінно справляються зі своїми основними завданнями - освітленням самих різних приміщень.

Як виявилося, правильна геометрична форма зовсім не обмежує фантазію.
Навпаки, вона сприяє розвитку абсолютно нового напряму в дизайнерському мистецтві, яке ідеально вписується в сучасні інтер'єрні рішення.


Якість і натуральність матеріалів

Після нетривалого «полімерного» буму, який призвів до появи численних освітлювальних приладів із пластику, що відрізняються різноманітністю форм і конфігурацій, дизайнери знову повертаються до натуральних матеріалів. Це логічно, тому що останні не тільки ефектно виглядають, але і позитивно впливають на самопочуття власників будинку, покращують настрій і сприяють ефективному релаксу.


У 2020 році надзвичайно популярні не тільки традиційні для освітлювального обладнання метал і скло, а й естетична кераміка, природні мармур і граніт, дорогі і не дуже породи натуральної деревини. В тренді і тканинні рішення, які виконуються з міцного, довговічного та надійного в експлуатації льону, злегка поблискує шовку, недорогого бавовни та інших матеріалів рослинного походження.


Повна свобода

Поряд зі згаданими вище пристроями, виконаних в повній відповідності з правилами геометрії, вельми популярними є і освітлювальні прилади, форма яких навіть не піддається опису. Вони повністю позбавлені строгих симетричних ліній, але це зовсім не заважає їм виглядати привабливо, вносити в інтер'єр атмосферу загадковості і таємничості. Крім усього іншого, вільні форми дозволяють власникові будинку або квартири висловити в дизайні власні смакові переваги. Які, як відомо, є абсолютно унікальними.


Повернення до списку