Красиве і функціональне освітлення для кухні

09.06.2020 Пару десятиліть тому для освітлення кухні використовувалася одна люстра, яка розміщувалася прямо по центру стелі. Сперечатися про ефективність такого рішення ми не будемо, але сьогодні тенденції зовсім інші.
Які саме? Дана стаття якраз покликана дати вичерпну відповідь на це питання.


Поділ приміщення на зони

Почнемо з того, що навіть найменша кухня повинна бути розділена мінімум на дві функціональні зони. Одна з них - обідня, в якій встановлюється стіл, м'який куточок, стільці або кілька компактних табуретів. Інша - робоча, призначена для приготування їжі. У більш просторих приміщеннях власники передбачають ще й щодо невеликий простір з барною стійкою.

Для кожної зі згаданих вище зон потрібно передбачити освітлення таким чином, щоб воно справлялося зі своєю основною функцією, вписувалося в ретельно продуманий дизайн інтер'єру, стаючи невід'ємним його компонентом, і забезпечувало повну гармонію. Як вирішити всі ці завдання одночасно? Будемо розбиратися.


Освітлення обідньої зони: естетичність і комфорт

Не варто повністю відмовлятися від люстри, облаштовуючи систему освітлення кухні. Цей прилад стане ідеальним рішенням для обідньої зони. Грамотно підібрана люстра допоможе відокремити її від робочого простору і зіграє важливу роль у створенні дизайну інтер'єру.
В процесі вибору освітлювального приладу звертайте увагу на наступні його параметри:
В інтер'єрах, оформлених в сучасному стилі, люстру цілком можна замінити на один або кілька мінімалістичні світильників.


Освітлення робочої зони: ефективність - головний критерій

Для робочої зони, в якій здійснюється приготування їжі, бажано використовувати потужні прилади, які дають яскравий, але комфортний світ. Ідеальним рішенням будуть світлодіодні точкові світильники, які вбудовуються або в стіну, або в нижні панелі підвісних шафок. Такі ж пристрої можна розмістити і на стелі над робочою зоною. Вони будуть не тільки висвітлювати простір, але і виступлять в якості своєрідної кордону між зонами.

В процесі вибору світлодіодних приладів звертайте увагу не тільки на габарити і потужність, але і на колірну температуру. Враховуйте, що холодне світло сприяє зосередженню і налаштовує на робочий лад, а теплий, навпаки, допомагає розслабитися.


Освітлювальні прилади над барною стійкою

Для барної зони зазвичай вибирають кілька підвісних світильників, які розташовуються по всій довжині стійки. Але остаточний вибір залежить від того, для якої мети буде використовуватися цей модний нині предмет інтер'єру. Наприклад, якщо на барній стійці ви маєте намір шинкувати овочі і різати продукти для різних страв, має сенс передбачити і робоче освітлення. Для нього підійдуть вбудовані точкові світильники або моделі з регулюванням світлового потоку.

Щоб грамотно спроектувати систему з урахуванням особливостей конкретного приміщення, має сенс звернутися до професіоналів. Вони допоможуть підібрати освітлювальне обладнання і правильно розмістити його, забезпечити і ефективність, і відмінні естетичні властивості освітлення.


Повернення до списку